Instrukcje przeniesienia domeny do MetroWeb

Transfer domeny

Prosimy na stronie: https://www.metroweb.pl/sprawdz/domeny/polskie wpisać w wyszukiwarce swoją nazwę domeny wraz z końcówką (np. .pl, com.pl) i nacisnąć „lupę” wyszukiwania.

Transfer domen - rzut 1

System zwróci komunikat, że domena jest zarejestrowana.

Transfer domen - rzut 2

Należy nacisnąć przycisk Transfer i przejść do formularza z miejscem na wpisanie kodu Authinfo. Nie masz kodu Authinfo – dowiedz jak go zdobyć klikając na link: Jak otrzymać kod Authinfo.

Transfer domen - rzut 3

W powyższym polu należy wpisać kod Authinfo domeny i nacisnąć przycisk „Transferuj”. Otrzymasz komunikat o rozpoczęciu transferu domeny. W ciągu 30 minut otrzymasz potwierdzenie mailowe (na adres podany przy rejestracji domeny) o zainicjowanym transferze domeny. Należy postępować zgodnie z instrukcją zawartą w mailu. Transfer domeny nie powoduje konieczności zmian w DNS i nie ma wpływu na działalnie stron internetowych znajdujących się pod daną domeną. UWAGA: w przypadku niektórych domen, np. .com transfer wiąże się z opłatą, która nie będzie wyższa niż koszt odnowienia domeny, a jednocześnie przedłuży ważność domeny na kolejny rok.

Transfer domen - rzut 4